Lisa Kudrow odnalazła polską rodzinę

2010-03-02 11:46:42

Pod koniec 2008 roku Lisa Kudrow, gwiazda "Przyjaciół", odwiedziła Polskę. Nie zrobiła tego w celach turystycznych, ale na potrzeby nowego programu, którego jest producentką, ale jednocześnie i bohaterką jednego z odcinków.

"Who Do You Think You Are?" to program o korzeniach znanych postaci ze świata filmu, seriali, czy muzyki. Oryginalna wersja programu powstaje w Wielkiej Brytanii i cieszy się wielką popularnością. Stacja NBC kupiła licencję do programu i aktualnie powstaje amerykański odpowiednik, którego producentką jest właśnie Lisa Kudrow.

Bohaterką jednego z pierwszych odcinków będzie własnie znana z roli Phoebe Buffay w "Przyjaciołach" aktorka. Kudrow, której część rodziny pochodzi z Polski, zdradziła ostatnio czego dowiedziała się na temat swoich przodków przy okazji wizyty nad Wisłą pod koniec 2008 roku.

W trakcie szukania śladów potomków okazało się, że prababcia aktorki (polska Żydówka), została zamordowana przez nazistów w trakcie II Wojny Światowej. Kudrow przyznaje, że słyszała wcześniej o losach prababci, ale dopiero podróż do Polski i udział w programie pozwoliły zaakceptować jej tę prawdę.

- Mój ojciec opowiadał mi, że po wojnie jego kuzyn Bolesław odwiedził rodzinę i przekazał informację, że ich miasteczko, leżące obecnie na terytorium Białorusi, zostało zrównane z ziemią przez nazistów. Gdy byłam młodsza, to moja babcia opowiadała mi o tym, że jej matka została zamordowana przez hitlerowców, ale tak naprawdę nie chciałam znać tej historii. Tłumaczyłam sobie, że to nie może być prawda, i że babcia nie jest wiarygodnym źródłem, bo być może jej matce udało się uciec z Europy we właściwym czasie - przyznaje aktorka.

- Ten program pozwolił mi jednak stanąć oko w oko z trudną prawdą, w której ludzie byli bestialsko mordowani. Poznawanie kolejnych szczegółów było dla mnie jeszcze trudniejsze, bo uświadamiało mi, że dla oprawców odebranie życia Żydowi było dobrą zabawą - dodaje Kudrow.

Niemniej jednak wizyta w Polsce, prócz trudnej prawdy, przyniosła też sporą radość - aktorce udało się bowiem odnaleźć Bolesława, polskiego kuzyna jej ojca. - Spodziewałam się, że zmarł. Po kolei odkrywałam kolejne smutne fakty z życia mojej rodziny, gdy nagle okazało się że Bolesław żyje. Odnalezienie go i poznanie było niezwykłym przeżyciem na koniec tej bardzo trudnej podróży - kończy aktorka.

Program zadebiutuje na antenie NBC już w najbliższy piątek, 5 marca. Nie wiemy natomiast póki co, który odcinek zostanie poświęcony rodzinie Lisy Kudrow.

autor: Michał

źródło: Starpulse



Jesteś fanem seriali? Masz zacięcie pisarskie, a angielski nie jest Ci straszny? Napisz na info@showtv.pl i dołącz do nas!
SKOMENTUJ